TürkuazBG LTD

Ziyaretçi

11 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

01 Eylûl 2020 tarihi itibariyle Bulgaristan Türkiye'den giriş yapanlara karantina ve PCR testini yürürlükten kaldırdı * Bulgar vatandaşlık işlemleri için tek güveneceğiniz şirket, T.C. Sofya Büyükelçiliği tarafından referansı olan TürkuazBG LTD şirketidir. * Bizleri tercih etmeniz ve piyasadaki dolandırıcıların tezgahına düşmemeniz tavsiye edilir!

BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞI, ÇİFTE VATANDAŞLIK VE OTURUM

TürkuazBG LTD Şti., Yeminli tercüme için uluslararası EN 15038:2006 patento uygulama sistemine, No:3213 0062  teftiş raporuna ve No:32 TSP 130057  Alman TÜV-NORD sertifikasına sahiptir. Bununla birlikte, TürkuazBG LTD Şti., Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı'nın Apostille/Tasdik Dairesi ve T.C. Sofya Büyükelçiliği nezdinde yemin eden Tercüme büroları listesinde yer almaktadır ve tercüme ettiği resmi evraklar, T.C. genelinde olduğu gibi tüm dünyada da geçerlidir. T.C. Sofya Büyükelçiliği'nin 2018 yılına ait listesinde yer almayan Yeminli Tercüme bürolarının tercüme ettiği evraklar, Bulgaristan Adalet Bakanlığı,  Bulgaristan Eğitim Bakanlığı, Bulgaristan Sağlık Bakanlığı  ve Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı v.s. gibi kurumların Apostille/Tasdik şehri kaşesi mevcut olsa bile, T.C. resmi makamları nezdinde asla geçerli değildir!  

Türkiye Cumhuriyeti ile Bulgaristan arasında imzalanan ikili göç anlaşmaları sonucu, 1879-1989 dönemlerinde Türkiye'ye göçen  herkes (Türkiye'de doğan evlatları da dahil olmak üzere) çifte vatandaş olmak amacıyla Bulgar vatandaşlığı için müracaat edebilir. Soydaşlar, Türkiye'den alacakları ve Bulgaristan'da vatandaşlık elde etmek amacıyla kullanacakları belgeleri, Türkiye'de TERCÜME ETMEMELİ'dir, çünkü Türkiye'de yapılan çeviri Bulgaristan'daki resmi kurumlarda asla geçerli değildir Sözkonusu belgeler bundan önce veren kurumun veya noterin imza ve mühürlerinden başka Kaymakamlıklar'dan veya Valilikler'den alacakları "APOSTİLLE" veya Türkçe deyimiyle "TASDİK ŞEHRİ" damgasını da taşımalıdır. Belgeler, kusursuz hazır hale getirildiğinde, başkent Sofya'nın tam merkezinde bulunan TürkuazBG LTD Şirketi'ne, kargoyla veya PTT aracılığı ile taahhutlü postayla gönderilir. Şirketimiz, Yabancılar Dairesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Sofya Merkez Otogarı, Tren İstasyonu ve ibadete tek açık olan Molla Seyfullah Efendi Camii'ne epey yakındır. Bulgaristan vatandaşlı elde etmek amacıyla gereken belgelerin tercüme, tasdik, apostil, harç bedeli, pul, kurye, ayrıca Bulgaristan Adalet Bakanlığın'da düzenlenen mülakatta destek ve takip masraflarının toplam fiyatları daha aşağıda belirtilmiştir: 

BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞI YOKLAMASI/SORGULAMASI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ VE TÜM AYRINTILI BİLGİ, TürkuazBG LTD ŞTİ'NİN, Uni Credit Bulbank A.Ş. IBAN: BG41UNCR70001520996774 HESABINA İKİ BİN BULGAR LEVASI / BİN AVRO HAVALE EDİLDİKTEN SONRA GÖNDERİLİR. HAVALE NEDENİ OLARAK İSE VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ BELİRTİLMELİDİR. 

NOT: İlgili vatandaşın Bulgaristan vatandaşlığından çıkarılıp çıkarılmadığı cevabı başvuru yapıldıktan sonra  3 ile 6 aylık bir süre içinde gelir!

 

D VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ VE TÜM AYRINTILI BİLGİ, TürkuazBG LTD ŞTİ'NİN, Uni Credit Bulbank A.Ş. IBAN: BG41UNCR70001520996774 HESABINA  İKİ BİN BULGAR LEVASI / BİN AVRO HAVALE EDİLDİKTEN SONRA GÖNDERİLİR! HAVALE NEDENİ OLARAK İSE VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ BELİRTİLMELİDİR.

NOT: Bu işlem sadece Bulgaristan vatandaşlığından çıkarıldığınız zaman yapılır ve 3 yıllık süre içinde sırf oturum/kimlik kartı verilir. Çıkarılmadığınız halde ise doğrudan doğruya Bulgaristan vatandaşlığı/pasaportu  için başvurulur.

 

BULGARİSTAN ADALET BAKANLIĞI'DAKİ MÜLAKAT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ VE TÜM AYRINTILI BİLGİ, TürkuazBG LTD ŞTİ'NİN, Uni Credit Bulbank A.Ş. IBAN: BG41UNCR70001520996774 HESABINA BİN 500 BULGAR LEVASI / 750 AVRO HAVALE EDİLDİKTEN SONRA GÖNDERİLİR HAVALE NEDENİ OLARAK İSE VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ BELİRTİLMELİDİR. 

NOT: Adalet Bakanlığı'ndaki mülakat ardından ortalama 1 yıllık bir süre zarfında Bulgaristan vatandaşı olunur ve otomatikman pasaport verilir!

 

 

 


Copyright © 2014. All Rights Reserved.