TürkuazBG LTD

Ziyaretçi

11 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

T. C. Sofya Elçiliği tarafından referansı olan TürkuazBG LTD şirketi, taleplerin giderek arttığı Kokartlı Rebberlik ve Bulgaristan Vatandaşlığı alanlarında hizmet vermeyi sürdürüyor * Whatsapp, Viber ve Telefon üzerinden sıcak hattımız: 00 359 888 573 127 * Bulgar Merkez Bankası tarafindan açıklanan Döviz Kurları: 1 € =1.95 BGN; 1 $ =1.81 BGN; 1 £ =2.31 BGN, 100 ₺= 5,60 BGN

BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞI, ÇİFTE VATANDAŞLIK VE OTURUM

TürkuazBG LTD Şti., Yeminli tercüme için uluslararası EN 15038:2006 patento uygulama sistemine, No:3213 0062  teftiş raporuna ve No:32 TSP 130057  Alman TÜV-NORD sertifikasına sahiptir. Bununla birlikte, TürkuazBG LTD Şti., Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı'nın Apostille/Tasdik Dairesi ve T.C. Sofya Büyükelçiliği nezdinde yemin eden Tercüme büroları listesinde yer almaktadır ve tercüme ettiği resmi evraklar, T.C. genelinde olduğu gibi tüm dünyada da geçerlidir. T.C. Sofya Büyükelçiliği'nin 2018 yılına ait listesinde yer almayan Yeminli Tercüme bürolarının tercüme ettiği evraklar, Bulgaristan Adalet Bakanlığı,  Bulgaristan Eğitim Bakanlığı, Bulgaristan Sağlık Bakanlığı  ve Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı v.s. gibi kurumların Apostille/Tasdik şehri kaşesi mevcut olsa bile, T.C. resmi makamları nezdinde asla geçerli değildir!  

Türkiye Cumhuriyeti ile Bulgaristan arasında imzalanan ikili göç anlaşmaları sonucu, 1950-1978 dönemlerinde Türkiye'ye göçen ve 1989 yılında zorunlu göçe tabi tutulan  herkes (Türkiye'de doğan evlatları da dahil olmak üzere) çifte vatandaş olmak amacıyla Bulgar vatandaşlığı için müracaat edebilir. Soydaşlar, Türkiye'den alacakları ve Bulgaristan'da vatandaşlık elde etmek amacıyla kullanacakları belgeleri, Türkiye'de TERCÜME ETMEMELİ'dir, çünkü Türkiye'de yapılan çeviri Bulgaristan'daki resmi kurumlarda asla geçerli değildir

BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞI YOKLAMASI/SORGULAMASI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ VE TÜM AYRINTILI BİLGİ, TürkuazBG LTD ŞTİ'NİN, Uni Credit Bulbank A.Ş. IBAN: BG41UNCR70001520996774 RESMİ HESABINA 1000 BULGAR LEVASI HAVALE EDİLDİKTEN SONRA GÖNDERİLİR. HAVALE NEDENİ OLARAK İSE VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ BELİRTİLMELİDİR. 

NOT: Bu işlem için Bulgaristan'a gelmenize gerek yoktur. Şirketimize vereceğiniz Vekaletname ile bizler her şeyi hallediyoruz. Bulgaristsn vatandaşlığından çıkarılıp çıkarılmadığına dair cevap, başvuru yapıldıktan sonra  1 ile 3 aylık bir süre içinde gelir. Elde edilen sonuca göre oturum veya doğrudan vatandaşlık için başvurulur.

 

D VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ VE TÜM AYRINTILI BİLGİ, TürkuazBG LTD ŞTİ'NİN, Uni Credit Bulbank A.Ş. IBAN: BG41UNCR70001520996774 RESMİ HESABINA   1500 BULGAR LEVASI HAVALE EDİLDİKTEN SONRA GÖNDERİLİR! HAVALE NEDENİ OLARAK İSE VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ BELİRTİLMELİDİR.

NOT: Bu işlem sadece Bulgaristan vatandaşlığından çıkarıldığınız zaman yapılır ve 3/5 yıllık oturum/kimlik kartı verilir. Çıkarılmadığınız halde ise doğrudan doğruya Bulgaristan vatandaşlığı/pasaportu  için başvurulur.

 

BULGARİSTAN ADALET BAKANLIĞI'DAKİ MÜLAKAT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİ VE TÜM AYRINTILI BİLGİ, TürkuazBG LTD ŞTİ'NİN, Uni Credit Bulbank A.Ş. IBAN: BG41UNCR70001520996774 RESMİ HESABINA 1000 BULGAR LEVASI HAVALE EDİLDİKTEN SONRA GÖNDERİLİR HAVALE NEDENİ OLARAK İSE VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ BELİRTİLMELİDİR. 

NOT: Bulgaristan Adalet Bakanlığı'ndaki mülakat ardından ortalama 1 vwya 2 yıllık bir süre zarfında Bulgaristan vatandaşı olunur ve otomatikman pasaport verilir.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili belgeler bundan önce veren kurumun veya noterin imza ve mühürlerinden başka Kaymakamlıklar'dan veya Valilikler'den alacakları "APOSTİLLE" veya Türkçe deyimiyle "TASDİK ŞEHRİ" damgasını da taşımalıdır. Belgeler, kusursuz hazır hale getirildiğinde, başkent Sofya'nın tam merkezinde bulunan TürkuazBG LTD Şirketi'ne, kargoyla veya PTT aracılığı ile taahhutlü postayla gönderilir. Şirketimiz, Yabancılar Dairesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Sofya Merkez Otogarı, Tren İstasyonu ve ibadete tek açık olan Molla Seyfullah Efendi Camii'ne epey yakındır. Bulgaristan vatandaşlığı elde etmek amacıyla gereken belgelerin tercüme, tasdik, apostil, harç bedeli, pul, kurye, ayrıca Bulgaristan Adalet Bakanlığın'da düzenlenen mülakatta destek ve takip masraflarının toplam fiyatları belirtilmiştir: 

EVLİLİKTEN DOLAYI OTURUM

Evlilikten dolay oturum elde etmek amacıyla, ilk başta Bulgaristan uyruklu bir vatandaşla evlenmeniz gerekir. TürkuazBG LTD. Şirketi bu amaçla gereken tüm evrakların tercüme, tasdik ve takip işlemlerini üstlenir.

Tüm işlemlerin maaliyeti 1200 Bulgar levasıdır.

EVLİLİKTEN DOLAYI VATANDAŞLIK

Evlilikten dolayı Bulgaristan vatandaşı olmak amacıyla, Bulgaristan uyruklu bir vatandaş ile en az 5 yıl resmi evliliğinizin olması şarttır. TürkuazBG LTD. Şirketi bu amaçla gereken tüm evrakların tercüme, tasdik ve takip işlemlerini üstlenir.

Tüm işlemlerin masrafı 3000 Bulgar levasına mal olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2014. All Rights Reserved.